Захистимо дитину, допоможемо сім'ї, підтримаємо молодь

 
   
 

Дніпропетровський обласний центр
соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді

 
     
 
    Контакти Пошук
 
Про нас
Вітальне слово
Історія
Місія та функції
Пріоритети та основні завдання
Стратегія розвитку
Мережа
Партнери
Персонал
 
Соціальна робота
Соціальна робота з сім'ями у складних життевих обставинах
Підтримка сімейних форм виховання
Участь у проектах
Підтримка волонтерського руху
Соціально-профілактична робота
Інформаційно-аналітичні матеріали
Соціальні історії
 
Клієнтам
Умови надання послуг
Заклади соціального обслуговування
Служби
Запрошуємо до участі
Консультації юриста
Поради психолога
Як створити прийомну сім'ю
 
Працівникам
Все про звітність
Методичні рекомендації
Нормативно-правові засади діяльності
Соціальна бібліотека
Оголошення та пропозиції
Вакансії
 
Прес-центр
Події
ЗМІ про нас
Фотогалерея
Соціальна реклама
Доступ до публічної інформації
Реагування на критику
Прес-кіт
Блог новин
<< 1 2 3 >>

Що таке прийомна сім’я?

Відповідно до пункту 2 Положення про прийомну сім'ю, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 26.04.2002 р. № 565 прийомна сім'я – сім'я або окрема особа, яка не перебуває у шлюбі, що добровільно за плату взяла на виховання та спільне проживання на власну житлову площу від одного до чотирьох дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.

Який орган приймає рішення про утворення прийомної сім’ї?

Відповідно пункту 5 вказаного Положення про прийомну сім'ю, рішення про утворення прийомної сім'ї приймається районною держадміністрацією, виконавчим комітетом міської ради на підставі заяви сім'ї або окремої особи, які виявили бажання утворити прийомну сім'ю.

Які органи можуть надати консультацію з питання створення прийомної сім’ї?

З питання створення прийомної сім’ї можуть надати консультацію місцеві районні держадміністрації, виконавчі комітети міської ради, служби у справах дітей, центри соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді.

Хто такі прийомні батьки, прийомні діти?

Відповідно пункту 2 Положення про прийомну сім'ю прийомні батьки – подружжя або окрема особа, яка не перебуває у шлюбі, які взяли на виховання та спільне проживання дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування. Прийомні діти – діти-сироти і діти, позбавлені батьківського піклування, влаштовані до прийомної сім'ї.

Хто може бути прийомними батьками?

Відповідно пункту 14 Положення про прийомну сім'ю прийомними батьками можуть бути працездатні особи. Відповідно статті 256-2 Сімейного кодексу України, пункту 14 Положення про прийомну сім'ю прийомними батьками не можуть бути особи, які:

  • не пройшли курс підготовки потенційних кандидатів у прийомні батьки;
  • визнані в установленому порядку недієздатними або обмежено дієздатними;
  • позбавлені батьківських прав;
  • були усиновлювачами, опікунами, піклувальниками, прийомними батьками, батьками-вихователями іншої дитини, але усиновлення було скасовано або визнано недійсним, опіку, піклування чи діяльність прийомної сім'ї або дитячого будинку сімейного типу було припинено з їхньої вини;
  • за станом здоров'я потребують постійного стороннього догляду;
  • за станом здоров'я не можуть виконувати обов'язки щодо виховання дітей (інваліди I і II групи, які за висновком медико-соціальної експертної комісії потребують стороннього догляду, особи, в яких офіційно зареєстровані асоціальні прояви, нахили до насильства);
  • перебувають на обліку або на лікуванні у психоневрологічному чи наркологічному диспансері;
  • зловживають спиртними напоями або наркотичними засобами;
  • страждають на хвороби, перелік яких затверджений Міністерством охорони здоров’я щодо осіб, які не можуть бути усиновлювачами;
  • були засуджені за злочини проти життя і здоров'я, волі, честі та гідності, статевої свободи та статевої недоторканості особи, проти громадської безпеки, громадського порядку та моральності, у сфері обігу наркотичних засобів, психотропних речовин, їх аналогів або прекурсорів, а також за злочини, передбачені статтями 148, 150, 150-1, 164, 166, 167, 169, 181, 187, 324 і 442 Кримінального кодексу України, або мають непогашену чи не зняту в установленому законом порядку судимість за вчинення інших злочинів;
  • не мають власної житлової площі;
  • з якими на спільній житловій площі проживають члени сім'ї (у тому числі малолітні та неповнолітні діти), які мають глибокі органічні ураження нервової системи, хворі на СНІД (крім сімей, які беруть на виховання прийомних дітей, уражених ВІЛ-інфекцією), відкриту форму туберкульозу, психотичні розлади, в яких офіційно зареєстровані асоціальні прояви, нахили до насильства, а також особи, які не мають постійного місця проживання та постійного заробітку (доходу);
  • якщо середньомісячний сукупний дохід сім'ї в розрахунку на одну особу за попередні шість місяців, що передували місяцю звернення із заявою про утворення прийомної сім'ї, менший ніж розмір прожиткового мінімуму, встановлений законом для відповідних соціальних і демографічних груп населення;
  • є іноземцями, які не перебувають у шлюбі, крім випадків, коли іноземець є родичем дитини;
  • є особами без громадянства;
  • крім зазначених осіб, не можуть бути прийомними батьками інші особи, інтереси яких суперечать інтересам дитини.
<< 1 2 3 >>