Захистимо дитину, допоможемо сім'ї, підтримаємо молодь

 
   
 

Дніпропетровський обласний центр
соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді

 
     
 
    Контакти Пошук
 
Про нас
Вітальне слово
Історія
Місія та функції
Пріоритети та основні завдання
Стратегія розвитку
Мережа
Партнери
Персонал
Фахівці із соціальної роботи
 
Соціальна робота
Соціальна робота з сім'ями у складних життевих обставинах
Підтримка сімейних форм виховання
Участь у проектах
Підтримка волонтерського руху
Соціально-профілактична робота
Інформаційно-аналітичні матеріали
Соціальні історії
 
Клієнтам
Умови надання послуг
Заклади соціального обслуговування
Служби
Запрошуємо до участі
Консультації юриста
Поради психолога
Як створити прийомну сім'ю
 
Працівникам
Все про звітність
Методичні рекомендації
Нормативно-правові засади діяльності
Соціальна бібліотека
Оголошення та пропозиції
Вакансії
 
Прес-центр
Події
ЗМІ про нас
Фотогалерея
Соціальна реклама
Доступ до публічної інформації
Реагування на критику
Прес-кіт
Ми в Інтернеті
 

З метою подолання сімейного неблагополуччя, захисту прав членів сім'ї, створення умов для нормального розвитку й виховання дітей у сім'ї, в області проводиться комплексна робота, в якій беруть участь органи внутрішніх справ, відділи освіти, охорони здоров'я, сім'ї та молоді, соціального захисту населення, служби у справах дітей, центри соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді.

Протягом останніх років згідно Порядку взаємодії суб'єктів соціальної роботи з сім'ями, які опинилися у складних життєвих обставинах, виявлено понад 40 тис. таких сімей (в них 60 тис. дітей). Основними проблемами, які існують у родинах, що перебувають у  складних життєвих обставин і які необхідно вирішувати  є:

  1. складні стосунки в сім’ї (39% від загальної кількості),
  2. алкогольна/наркотична залежність батьків (22%),
  3. безробіття (16%),
  4.  інвалідність (10%),
  5. ризик передачи дитини до інтернатного закладу (3%),
  6.  насильство, або його реальна загроза (2%).


Велику  частку сімей
, взятих на соціальний супровод, вдалося вивести із кризи, надавши їм необхідну допомогу. Сім’ям, які перебувають на обліку в центрах, надається  допомога в оформленні документів (паспортів, свідоцтв про народження), надається гуманітарна допомога одягом, взуттям, продуктами харчування, здійснюється ремонт квартир, будинків, до цієї роботи залучаться благодійні фонди, депутати різних рівнів, крім того, надаються юридичні, психологічні, педагогічні консультації, організовується лікування та оздоровдення дітей.

Не останнє місце у виникненні складних життєвих обставин займає проблема матеріального забезпечення сім’ї. Для покращення економічної ситуації у родині фахівці проводять роботу не лише з питань раціонального розподілу бюджету, але й допомагають знайти альтернативні джерела доходів прийнятні для даної родини та, звичайно, надають допомогу у оформленні всіх видів державної допомоги, на які має право родина. Центрами постійно ведеться моніторинг отримання соціальних виплат родинами, які мають на це право.

Відповідно до пріоритетів роботи,  завданням центрів соціальних служб є попередження соціального сирітства. Спеціалістами робиться все можливе, щоб діти виховувались у біологічних сім’ях, а у разі, коли це неможливо, влаштовувались у сімейні форми виховання.

З приводу насильства у сім’ї, на обліку  в центрах перебуває 322 сім’ї (в них 588 дітей), 91 родина перtбуває  під супроводом. 231 родина  отримує послуги за карткою клієнта. З них 62 сім’ї (в них 97 дітей), де є загроза або вчиняється насильство над дітьми.


Для попередження та своєчасного надання допомоги таким дітям, в обласному центрі відкрита телефонна гаряча лінія „Якщо ображають дитину”, яка дозволяє оперативно отримувати інформацію від громадян та своєчасно проводити попереджувальні заходи.

У рамках діяльності спеціалізованого формування обласного центру  «Мобільний консультаційний пункт» здійснюються виїзди до міських та районних центів соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, у ході яких аналізується робота центрів,  надавється методична допомога з різних аспектів соціальної роботи, відвідуються сімї, які опинилися у складних життєвих обставинах, дитячі будинки сімейного типу, прийомні сім’ї.

Таким чином, сім’ї в складних життєвих обставинах перебувають під постійною увагою соціальних працівників для запобігання вилучення дітей із родин.