Захистимо дитину, допоможемо сім'ї, підтримаємо молодь

 
   
 

Дніпропетровський обласний центр
соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді

 
     
 
    Контакти Пошук
 
Про нас
Вітальне слово
Історія
Місія та функції
Пріоритети та основні завдання
Стратегія розвитку
Мережа
Партнери
Персонал
Фахівці із соціальної роботи
 
Соціальна робота
Соціальна робота з сім'ями у складних життевих обставинах
Підтримка сімейних форм виховання
Участь у проектах
Підтримка волонтерського руху
Соціально-профілактична робота
Інформаційно-аналітичні матеріали
Соціальні історії
 
Клієнтам
Умови надання послуг
Заклади соціального обслуговування
Служби
Запрошуємо до участі
Консультації юриста
Поради психолога
Як створити прийомну сім'ю
 
Працівникам
Все про звітність
Методичні рекомендації
Нормативно-правові засади діяльності
Соціальна бібліотека
Оголошення та пропозиції
Вакансії
 
Прес-центр
Події
ЗМІ про нас
Фотогалерея
Соціальна реклама
Доступ до публічної інформації
Реагування на критику
Прес-кіт
Ми в Інтернеті

Захистимо дитину, допоможемо сім'ї, підтримаємо молодь.

Сьогодні ці слова є своєрідним девізом працівників центрів соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді , де виражено не лише коло питань по яких до нас можливо звертатися, а й сутність діяльності, де в роботі з кожною категорією населення робиться свій акцент.

В чом ж полягає сенс диференціації? Відомо, що соціальні проблеми – це завжди люди, кожна група з яких має спільне і водночас особливе.Тільки завдяки конкретизації можливо сподіватися на ефективність.Так наприклад, на відміну від дорослих діти не володіють достатньою спроможністю захищати самі себе перед суспільством, відстоювати свої права про які вони ще навіть не усвідомлюють. Тому для дітей – захист. Не зважаючи на те, що вирішення сімейних негараздів або складних життєвих ситуацій як правило стосується людей дорослих, вони не завжди можуть правильно оцінити ситуацію та дати собі раду. Таким чином у випадку із сім'єю доречно використовувати поняття допомоги. Молодь, як найбільш динамічно рухлива, амбіційна група, чекає на інший вид взаємовідносин – підтримку.

Соціальні працівники є спеціалістами, які не просто стикаються з соціальними питаннями на місцях. Вони показують як можливо змінити людську долю на кращу, створити нові реалії для суспільного існування. Так наприклад завдяки існуванню консультаційних пунктів у пологових будинках діти отримують шанс залишитися в сім'ї, поруч з рідною людиною, а завдяки супроводу сімей, що опинились у складних життєвих обставинах, сім'ї мають можливість подолати випробування.

Іноді досвід виваженої соціальної політики може стати історичним, так наприклад втручання держави у ситуацію з молоддю на початку 90-х стало вирішальним. Створення цільових державних програмам по кредитуванню молодіжного житла, надання пільгових умов для хлопців, які пройшли службу в армії, щодо вступу до вишів, надання допомоги молодої сім'ї, робота спеціальних установ з питань працевлаштування молоді і таке інше зберегли ціле покоління, а значить майбутнє для держави. Не випадково, що навіть свою історію соціальні служби для сім'ї, дітей та молоді розпочинали саме з процесу формування та розвитку державної молодіжної політики, яка й виявила підтримку як різноплановий вид допомоги для однієї й тієї ж категорії населення.

Аналіз діяльності соціальних служб інших країн дозволяє зробити висновок, що профілізація допомоги є цілком обґрунтованою і з точки зору ефективності. Тренінги провадяться по різних напрямках роботи. Таким чином надається більш кваліфікована допомога в конкретній області попиту. Зараз, в період підтримки руху за національне усиновлення, одним з найбільш затребуваних та професійним є тренінг для батьків-вихователів або прийомних батьків. На базі Дніпропетровського обласного центру соціальних служб для сім”ї, дітей та молоді вже працює власний тренінговий центр, який було зроблено за кошти американської благодійної організації, де інформаційно - консультаційні послуги надаються не лише фаховими спеціалістами, а й сертифікованими тренерами.

Таким чином можна сказати, що сенс диференціації в слогані виділити головне, підкреслити домінуюче у взаємовідносинах центрів соціальних служб з населенням. Ці три основні засоби взаємодії – захист, допомога, підтримка напряму пов язані з конкретною групою людей та досвідом. Проте для того щоб узагальнити це в слогані знадобився не один рік наполегливої праці соціальних працівників всіх напрямків від теоретиків до практиків і від практиків до теоретиків.